Ankara'da festival ve sergiler...

Ankarada festival ve sergiler...

Çankaya Belediyesi, haziran ayında Başkentliler'i, festivaller ve sergilerle buluşturuyor.

Çankaya, Haziran'a 8 sergi ve 24. Uçan Süpürge Kadın Filmleri Festivali ile merhaba diyecek.

Pandemi koşullarını dikkatle uygulayan Çankaya'nın kültür merkezlerinde haziran ayında 8 sergi ve Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali sanatseverlerle buluşacak.

Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali bu yıl online platformlarda 27 Mayıs'ta sinemaseverleri ağırlamaya başladı. 3 Haziran'a kadar internet üzerinden takip edilebilecek festival, pandemi koşullarına göre 4 Haziran'dan itibaren sinema salonlarına da taşınacak. Festival pandemi kısıtlamaları dikkate alınarak 11 Haziran'a kadar devam edecek.

Haziran ayındaki sergilerden biri Doğan Taşdelen Çağdaş Sanat Merkezi'nde sanatseverlerle buluşacak. 18 Haziran'da başlayacak Pandemi Eskizleri Karma Sergisi, 41 sanatçının pandemi döneminde COVID -19 salgınının imgesel boyutunu düşünerek tasarladıkları desenleri sanatseverlerin ilgisine sunacak. Bu özel sergi, 29 Haziran'a kadar açık kalacak.

Çankaya'nın yeni kültür ve sanat adresi Fikret Otyam Sanat Merkezi, Murat Germen’in "Feyezan/Overflow" adlı sergisi ile kapılarını tüm Başkentli sanatseverlere açacak. Postmodern akım içinde “eski ve yeni normal” arasında sıkışmış olan günlük hayatın ne kadar sürdürülebilir olduğunu sorgulayan sergi, sanatçının üç farklı mecrada gerçekleştirdiği ortak bir eleştiriyi izleyiciye sunacak.

11 Haziran - 31 Ekim arasında gerçekleşecek sergi pandemi dönemi yaşam gerçeklerinin de hafızası olmaya aday.

Yorumlar

Bu etkinlik için henüz yorum yapılmamıştır. Yukarıdaki bölümü kullanarak ilk yorum yapan siz olabilirsiniz.